KAMIENNY DOMEK   l   OWCZARNIA   l   ATRAKCJE   l   REKREACJA     CENY     KONTAKT     DOMOWNICY  l  GOŚCIE
 
   
  nasz profil na facebooku GPS N50°16.436'  E017°00.551'  
 
  Rekreacja  
 

Najbliższa okolica, czyli Bielice, Góry Bialskie i Złote to świetne tereny rekreacyjne i turystyczne. Bardzo dobrze rozwinięta sieć szlaków turystycznych oraz leśnych dróg pozwala na odbywanie wycieczek pieszych, rowerowych i uprawianie narciarstwa biegowego.

 

Rekreacja w okolicy:

Wycieczki piesze i rowerowe

Szlak narciarstwa biegowego
Wyciąg narciarski w Bielicach (około 100 m od naszego gospodarstwa)

Ośrodek Górski Czarna Góra

Stacja narciarska Kamienica

Park Nauki i Rozrywki – park linowy

Skalisko – park linowy

Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim

Kąpielisko w Starej Morawie

Pakiet rekreacyjny (sauna, jakuzi, fitness, sala gier...)

 
wycieczki piesze i rowerowe

Bielice to punkt wypadowy do wielu górskich wycieczek. W mnogości znakowanych i nieznakowanych szlaków każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno trasy spacerowe wiodące dnem doliny lub łagodnym duktem leśnym, jak i trasy wysokogórskie z ostrymi podejściami, których ukoronowaniem są rozległe widoki na całe Sudety od Śnieżki po Pradziada. Ale wycieczka to nie tylko spacer i marsz - to również obserwacja przyrody ożywionej (dziewiczych lasów, górskich łąk, dzikich zwierząt), jak i nieożywionej (bystrych potoków, granitognejsowych skał), to poznanie zabytków kultury materialnej (barokowych kościołów, przydrożnych kapliczek, drewnianych, sudeckich chat) oraz historii regionu zwanego Ziemią Kłodzką (wielkich wydarzeń historycznych, tradycji lokalnych, legend). Większość tras jest przyjazna również rowerzystom.

Szlak narciarstwa biegowego

Po polskiej stronie Gór Bialskich i Masywu Śnieżnika przygotowanych zostało 68 km oznakowanych szlaków (kolor czarno–pomarańczowy), z miejscami startu w: Bielicach, Nowej Morawie, Kamienicy, Bolesławowie, Kletnie, Janowej Górze i Siennej. W miejscach startu przygotowane zostały punkty postojowe oraz tablice z mapą przebiegu szlaku. Funkcjonuje również wypożyczalnia nart biegowych.

 

Szlak ma charakter liniowy (poza Pętlą "Biały Spław" w Bielicach i pętlą góry Młyńsko w Kletnie, nie tworzy zamkniętych pętli). W tzw. worku bialskim w Bielicach szlak łączy się natomiast ze szlakami–pętlami czeskiego ośrodka narciarskiego "Snowpark Paprsek", a na Przełęczy Puchacza ze szlakiem czeskiego ośrodka narciarskiego "Dolní Morava Relax & Sport Resort".

Wyciąg narciarski w Bielicach

Około 100 metrów od naszego gospodarstwa znajduje się oświetlony wyciąg narciarski. Długość trasy zjazdowej sięga 360m. Stok jest ubijany ratrakiem i czynny do 21:00. Do dyspozycji mamy wyciąg orczykowy oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, również czynną do 21:00 godziny.


Na zmarzniętych i zgłodniałych narciarzy czeka bufet, w którym zjemy pizzę, pierogi lub inny ciepły posiłek.

Ośrodek Górski Czarna Góra

Największy w regionie ośrodek narciarski. Naśnieżane stoki dla każdego narciarza. Blisko 8 km nartostrad, wyciągi krzesełkowe i orczyki, szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.


W sezonie letnim miłośnicy rowerów mogą przemierzać góry specjalnie wyznaczonymi trasami rowerowymi testując swoją wytrzymałość i kondycję. Znakomite warunki dla paralotniarstwa.

Stacja narciarska Kamienica

Dla narciarzy wytyczone są cztery wyciągi usytuowane na stokach góry Zawada. Trasy nie są trudne i doskonale nadają się dla nowicjuszy i średnio zaawansowanych użytkowników. Wspaniałym przeżyciem są zjazdy nocne. Wydłużone cienie, półmrok, bazowanie na własnych, bardzo wyostrzonych trudnymi warunkami zmysłach, może stać się źródłem wielu interesujących emocji.

Park Nauki i Rozrywki – park linowy

W scenerii nieczynnego kamieniołomu na trasie do Jaskini Niedźwiedziej powstał jeden z najpiekniej położonych parków linowych w Polsce. Składa się z 3 tras – przeszkód, zawieszonych na różnej wysokości oraz różnym stopniu trudności. Każdy znajdzie coś dla siebie! Otwarty codziennie w godzinach 10:00 - 18:00

Skalisko - park linowy

Park linowy utworzony w 2006 roku, wykorzystujący naturalne ukształtowanie terenu – dolinę potoku, las i kamieniołom. Dla miłośników mocnych wrażeń udostępniono m. in. balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, tyrolki o łącznej długości ponad 1000m oraz wiele innych atrakcji (zobacz mapę tras). Stopień trudności jest bardzo zróżnicowany. Od bardzo łatwych tras (jest nawet trasa dziecięca) do bardzo trudnych i wymagających prawdziwej odwagi. Dreszczyk emocji i zapierające dech w piersi widoki gwarantują świetną zabawę.

Kąpielisko w Starej Morawie

Letnie upały można spędzać na spacerach w okolicznych lasach lub chłodząc się w pobliskim strzeżonym kąpielisku "Zalew". Miłośników kąpieli słonecznych zainteresuje piaszczysta plaża i teren zielony wokół zalewu.


Znajdzie się coś również dla pasjonatów fotografii. Okolica obfituje w sporą ilość drobnych gadów, płazów oraz wszelkiej maści owadów. Świetne miejsce dla wielbicieli makro-fotografii.

Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim

Spływy pontonowe są doskonałą formą spędzenia czasu wolnego. Proponujemy przepłynięcie Przełomu Bardzkiego na Nysie Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, odcinka na tyle wyjątkowego iż doceniło to już kilka tysięcy osób. Tym samym zasługuje On na miano największej atrakcji turystycznej Kotliny Kłodzkiej – Przełom Bardzki – Cud Sudetów. Spływ tym odcinkiem jest wyprawą pięcioma meandrami, wśród skał wysokich na kilkadziesiąt metrów, lasów schodzących do samej rzeki i między łąkami tak kolorowymi i pachnącymi że aż zapiera dech w piersi.

pakiet rekreacyjny

Dla naszych gości, jest możliwość skorzystania z pakietu rekreacyjnego (sauna fińska, wanna z hydromasażem, sala fitness), boiska i pokoju dla dzieci w sąsiedniej Chacie Cyborga.

 

  Galeria  
   
       
   
       
   
       
   
 
KAMIENNY DOMEK   l   OWCZARNIA   l   ATRAKCJE   l   REKREACJA     CENY     KONTAKT     DOMOWNICY  l  GOŚCIE
 
   
Gospodarstwo Agroturystyczne Bielice 2a  •  57-550 Stronie Śląskie  •  tel. 74 81 42 712 

bielice@bielice.pl